Witamy na stronie wioski tematycznej Bajek i Rowerów
Amerykanie kręcą film w Podgórkach!.......

 

         Anna Gaskell jest artystką z Nowego Jorku , w swej sztuce koncentruje się na fotografii, rysunku i krótkometrażowych filmach artystycznych.  Często czerpie inspiracje z baśni, mitów i literatury dziecięcej. Pani Anna gościła w Podgórkach rok temu, poznała tutejszy Ośrodek i przebywające tu dzieci. Urzekło ją piękno jakie zobaczyła. Postanowiła nagrać film artystyczny z udziałem dzieci z Ośrodka w Podgórkach.

        Film będzie opowieścią o tolerancji, akceptacji i komunikacji. Będzie pokazywał dzieci wymykające się do swojego idealnego świata poprzez taniec, ruch, akcję i muzykę. Udział w filmie będzie własną interpretacją tego co przeżywają dzieci w różnych sytuacjach.

       W pierwszym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych i baletowych prowadzonych przez Jessicę Sand ? artystkę, tancerkę z Nowego Jorku.  Mali aktorzy nawiązywali przyjacielskie relacje  z członkami ekipy, przymierzali kostiumy, oswajali się z kamerą i uczyli języka angielskiego.

       W drugim tygodniu rozpoczęto nagrania kolejnych scen do filmu. Pani Anna wraz z towarzyszącymi jej osobami jest zachwycona postawą, zaangażowaniem i umiejętnościami dzieci. Po tygodniu pracy zauważyły duże postępy w interpretacji sztuki. Poznały bogate wnętrze i wrażliwość naszych dzieci.

      Dla wszystkich jest to bardzo ciekawe doświadczenie i wielka przygoda.

Asystentką Anny Gaskell i członkiem ekipy jest Marta Żylińska mieszkanka Podgórek, obecnie przebywająca w Nowym Jorku.

Elżbieta Żylińska ? prezes Stowarzyszenia ?Razem w przyszłość? w Podgórkach.

 

 


 


W dniach od 12 do 24 września 2010 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Podgórkach przebywa Anna Gaskell, obywatelka Stanów Zjednoczonych  wraz z siedmioosobową ekipą filmową.

Webmaster: Marcin Sadowski