Witamy na stronie wioski tematycznej Bajek i Rowerów
3 -7 marzec 2008 - kurs z przedsiębiorczości


W dniach 3 ? 7 marca 2008 r. odbył się w Podgórkach kurs z przedsiębiorczości. Szkolenie trwało 5 dni i było prowadzone przez kilku specjalistów. W szkoleniu wzięło udział kilkanaście osób z naszej wsi.

Tematem pierwszego dnia szkolenia było zakładanie i prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego prowadzone przez panią Aleksandrę Kowalczyk oraz Autoprezentacja i Komunikacja przygotowane przez panią Agnieszkę Marczak.

W drugim dniu kursu pani Agnieszka dokończyła swoją prezentację dotyczącą Komunikacji, a pan Wiesław Gronkiewicz przeszkolił nas z pisania Biznes Planu dla Gospodarstwa Agroturystycznego.

W kolejnym dniu wdrażaliśmy się w przygotowanie Biznes Planu dla Działalności Gospodarczej. A pani Katarzyna Szłapka poinformowała nas jak pozyskać fundusze unijne na działalność gospodarczą lub agroturystykę.

W czwartek, w siedzibie KTSK, zostało zorganizowane spotkanie z prawnikami finansowymi i podatkowymi dla beneficjentów ze wszystkich Wiosek Tematycznych. Uczestnicy spotkania mięli okazję uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej lub agroturystyki. \

W ostatnim dniu szkolenia pan Wiesław Gronkiewicz zaprezentował nam jak założyć działalność gospodarczą - Krok po kroku.


Webmaster: Marcin Sadowski