Witamy na stronie wioski tematycznej Bajek i Rowerów
Specjalizacja wsi

Temat specjalizacji wsi Podgórki będzie się opierać na zagadnieniach związanych ze światem baśni i zabaw. W ramach tworzenia produktu wsi mieszkańcy nauczą się prowadzić zajęcia teatralne (m.in. teatr cieni i czarny teatr), oraz zajęcia artystyczno ? rękodzielnicze w specjalnie stworzonych pracowniach ? ceramicznej i modelarskiej. Goście odwiedzający Podgórki będą mięli również okazję wziąć udział w zajęciach z batiku, malowania na szkle i tworzenia świec z wosku pszczelego. Powstanie również warsztat rowerowy, wokół którego mieszkańcy wsi rozwiną szeroki wachlarz usług (naprawa i konserwacja, tunning, turystyka rowerowa, wychowanie komunikacyjne). Rowery będą ściśle powiązane z tematyką specjalizacji (gry i zabawy związane z rowerem, rower w teatrze, rower w baśni i bajce itp.). Powstanie również wypożyczalnia rowerów, obsługująca rowerowe trasy edukacyjno ? turystyczne łączące wsie objęte projektem.

Turyści będą mięli także okazję odwiedzić gospodarstwo edukacyjne Hanki i Rumcajsa. Goście będą uczyć się od Hanki jak lepić pierogi, a Rumcajs poprowadzi ciekawe gry i zabawy zręcznościowe. Wizyta w gospodarstwie zostanie zwieńczona degustacją pierogów.

Ponieważ Podgórki to kraina baśni i zabaw, dla naszych gości zostanie przygotowana szeroka oferta gier i zabaw ruchowo ? integracyjnych (m.in. zapomniane gry i zabawy oraz nowa, specjalnie stworzona na potrzeby projektu gra ?Dwie wieże?).

Webmaster: Marcin Sadowski